STRONA GŁÓWNA      PRZECZYTANE      O MNIE       PARTNERZY       KONTAKT/WSPÓŁPRACA             Facebook Instagram  Ask.Fm  Lubimy czytać

4 września 2015

"Mimo lęku" - Susan Jeffers


Każdy z nas się czegoś boi. Nie znam nikogo, kto nie miałby żadnych lęków i odważnie szedł przez życie, o nic się nie martwiąc. Prawdziwą sztuką jest pogodzić się ze swoimi lękami, a swój strach zamienić w siłę. Niestety, jest to bardzo trudne i wymaga nauczenia się technik, które pomagają nam w osiągnięciu celu. O tym mniej-więcej opowiada poradnik Susan Jeffers - Mimo lęku, który miałam przyjemność przeczytać w formie e-booka.

Wiedziałam, że chcę przeczytać tę książkę, gdy tylko zauważyłam ją w zapowiedziach. Od jakiegoś czasu nosiłam się z zamiarem przeanalizowania swojego życia pod kątem wszelkich lęków, z którymi się borykam, więc można powiedzieć, że poradnik Susan Jeffers spadł mi z nieba. Czytałam go w formie e-booka, w którym pozaznaczałam to, co dla mnie najistotniejsze - przydatne rady i najważniejsze techniki radzenia sobie z lękami i stresem. Mogę z czystym sumieniem odesłać Was do tej pozycji, ponieważ jest świetnie napisana i przydaje się w życiu.

Mimo lęku nie jest suchym poradnikiem, w którym wypisane są jedynie polecenia dotyczące tego, co należy zrobić, aby zmienić swoje nastawienie do otaczającego nas świata. To także pozycja, która w pewnym stopniu ukierunkowała mój tok myślenia - sprawiła, że powoli, acz sukcesywnie, wprowadzam do swojego życia drobne zmiany, które wpływają na jego jakość. Coraz częściej widzę świat w kolorowych barwach, pomału odstawiam pesymizm na bok i mniej narzekam na swój los, bo wreszcie zaczynam dostrzegać, że wcale nie mam tak źle!

W książce Susan Jeffers znajdziecie garść rad, technik i ćwiczeń, które pomagają osiągnąć założony cel. Dzięki nim można odzyskać pewność siebie, wyeliminować czarnowidztwo, przestać myśleć, że się czegoś nie potrafi, jeszcze zanim się spróbowało - słowem: odżyć na nowo! Nie spodziewałam się, że z niespełna 250 stron uda mi się wyłuskać coś, co mi się przyda, ale jednak - sprawdziłam to na sobie i wiem, że działa!

Pewnie Was to dziwi, że polecam Wam akurat tego typu publikację, niezbyt wpasowującą się w ogólną tematykę tego bloga. Gdzie ten pesymizm u tej roześmianej blogerki, która dla Was pisze? - spytacie zapewne. Cóż, siedział we mnie zawsze, ale na tyle głęboko, bym Was nim nie zarażała. Nie próbuję wcisnąć Wam sekciarskiej gadki o tym jak bardzo wpłynęła na mnie ta lektura. Chcę jedynie zasygnalizować, że pojawił się na rynku godny uwagi poradnik dla osób takich jak ja - i jeśli macie problemy z lękami lub znacie kogoś, kto je ma, nie wahajcie się i weźcie na warsztat ten tytuł. Naprawdę warto. Być może część z Was zrazi się tym, że ni z gruszki, ni z pietruszki, zaczęłam pisać o takich ksiązkach, ale jeśli tylko komuś w ten sposób pomogę, to przełknę każde krytyczne słowo.

Susan Jeffers to niezwykle utalentowana kobieta, a Mimo lęku jest tego dowodem. Dzięki jej ciężkiej pracy udało mi się zmienić kilka swoich nawyków i jestem pewna, że wraz z upływem czasu osiągnę jeszcze więcej za sprawą ćwiczeń i technik, które prezentuje w swoim dziele. Zachęcam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z tym poradnikiem - to cenne źródło informacji i motywacji, dzięki którym można zawalczyć o uśmiech na twarzy.

Mimo lęku, Susan Jeffers, Buchmann 2015, s. 240.

Za udostępnienie e-booka do recenzji dziękuję Virtualo.pl.

8 komentarzy:

 1. Zainteresowałaś mnie tym bardzo :) Ja ostatnio czytałam "Bóg nigdy nie mruga" Reginy Brett myślę, że o podobnej tematyce i ta książka naprawdę wiele mi dała. Na pewno zajrzę i do tej

  OdpowiedzUsuń
 2. Może nie mam problemu z lękami, ale zdecydowanie mam problem ze stresem i pesymizmem, uwielbiam narzekać na wszystko i wszystkich, dlatego z chęcią dam szansę tej książce, zwłaszcza że nie jest tylko suchym poradnikiem.

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią bym sięgnęła.. Kiedyś przeczytam, nie mam wyjścia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Strasznie mnie nią zainteresowałaś, sięgnę po nią jak tylko skończą mi się pozycje :D

  my-little-infinity.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja mam wiele lęków w sobie, choć staram się tego nie pokazywać, gdyż ludzie mogą to wykorzystać przeciwko mnie. Jestem bardzo nieufna i rzadko się przed kimś otwieram. Wolę udawać wesołą i żyjącą tym, co tu i teraz. Takiej pozycji szukałam od zawsze. Twoja recenzja spadła mi z nieba, dzięki. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc, jestem wzruszona :) Bałam się, że polecając Wam poradnik, gdzieś tam znajdzie się ktoś, kto powie: "Ale to nie pasuje do Zrecenzujemy!" albo "Ale z niej ciamajda!" - cieszę się, że wiele osób wyprowadziło mnie z błędu <3

   Usuń
 6. Może uda mi się przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czyli ten poradnik by mi się przydał. Skoro sama sobie nie radzę ze strachem, to może ta książka mi pomoże?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za opinię i zapraszam ponownie!