STRONA GŁÓWNA      PRZECZYTANE      O MNIE       PARTNERZY       KONTAKT/WSPÓŁPRACA             Facebook Instagram  Ask.Fm  Lubimy czytać

24 czerwca 2015

"Wybacz mi, Leonardzie" - Matthew Quick


Lubię kiedy książki młodzieżowe są czymś więcej niż zwykłą powieścią i niosą za sobą jakieś przesłanie. Matthew Quick pod tym względem nie mógłby mnie zawieść, bo jego dzieła zawsze mają sens i nie są bezwartościowe jak większość publikacji przeznaczonych dla młodego odbiorcy. Sięgając po Wybacz mi, Leonardzie, wiedziałam, że będę zadowolona z lektury. Tym  bardziej, że poleca ją mój ulubiony poczochraniec, Dawid Podsiadło.

20 czerwca 2015

"Pod kloszem" - Meg Wolitzer [premiera]


Byłam przekonana, że Meg Wolitzer powieścią Pod kloszem debiutuje na rynku polskim, jednak gdy na potrzeby tej recenzji robiłam mały research, okazało się, że to nie pierwsza jej książka, która pojawiła się w naszym kraju. Jako że pozostałe nie są warte choćby jednego zdania, skupię się tylko na jej najnowszym dziele, które totalnie mnie rozczarowało, mimo że 90% treści było świetne. Jesteście ciekawi jak to możliwe? Postaram się to wyjaśnić poniżej, nie zdradzając szczegółów, aby nie zepsuć przyjemności z czytania osobom, które się na to zdecydują.

18 czerwca 2015

Stos 6/2015


Najwyższa pora na to, by pokazać Wam w jakie książki wzbogaciła się moja biblioteczka w przeciągu ostatniego miesiąca. Jak zwykle zaskakuje mnie różnorodność gatunkowa, ale doskonale wiecie, że nie lubię się ograniczać i czytam wszystko, co mnie zainteresuje. Liczę również na to, że podzielicie się ze mną swoimi opiniami na temat tych książek, a może napiszecie mi jakie są Wasze osobiste typy pozycji, które mi polecacie?

7 czerwca 2015

"Historia kotów" - Madeline Swan


Okładka pochodzi z serwisu Bookeriada.pl, który serdecznie Wam polecam!


Żaden kociarz nie przejdzie obojętnie obok książki, która w jakimkolwiek stopniu dotyczy obiektu ich miłości. Nie ma znaczenia czy jest to obyczajówka, czy album ze zdjęciami mruczków - wszystko, co choć minimalnie sugeruje obecność kotów na kartach oglądanego dzieła skutkuje natychmiastowym zakupem lub wypożyczeniem. Okładka publikacji Madeline Swan oraz jej tytuł jednoznacznie wskazują na to kim są jej bohaterowie, więc nie potrafiłam odmówić sobie przyjemności zapoznania się z tą lekturą. Czy warto zwrócić na nią baczniejszą uwagę?

3 czerwca 2015

"Każdego dnia" - David Levithan [premiera]


Davida Levithana znałam do tej pory jedynie ze współpracy z Johnem Greenem, co nie wyszło mu na dobre, jako że ich wspólna powieść Will Grayson, Will Grayson okazała się zwyczajnie słaba. Z tego duetu o wiele bardziej podobał mi się styl Levithana, dlatego postanowiłam dać mu drugą szansę. Każdego dnia to dowód na to, że było warto, nawet jeśli motyw, na której opiera się historia głównego bohatera, jest dla mnie zupełnie niezrozumiały.

1 czerwca 2015

Najciekawsze premiery czerwca


Jesteście ciekawi w jakie tytuły warto zaopatrzyć się w tym miesiącu? Tutaj znajdziecie małą podpowiedź, która - mam nadzieję - ułatwi Wam dokonanie wyboru. Zapraszam do zapoznania się z moją listą MUST READ!