STRONA GŁÓWNA      PRZECZYTANE      O MNIE       PARTNERZY       KONTAKT/WSPÓŁPRACA             Facebook Instagram  Ask.Fm  Lubimy czytać

31 lipca 2015

"Napój miłosny" - Eric-Emmanuel Schmitt [+ KONKURS!]Eric-Emmanuel Schmitt to pisarz, którego twórczość omijam zwykle szerokim łukiem. Nie mogę nazwać się jego fanką, ponieważ nie odpowiada mi styl, w którym pisze swoje książki. Okazuje się jednak, że istnieje wyjątek od tej reguły: Napój miłosny. Jest to dzieło niepozorne – wydawać by się mogło, że na niewielkiej ilości stron autor nie zdoła w żaden sposób opisać miłości. Schmitt ma to do siebie, że nie potrzebuje się rozpisywać, by w pięknych słowach ująć sedno sprawy i ta książka jest na to doskonałym przykładem. 

21 lipca 2015

"Sekret O'Brienów'' - Lisa Genova


Lisa Genova jest autorką, która zdobyła światową sławę dzięki pisaniu książek o różnego rodzaju schorzeniach neurologicznych. Na pewno pamiętacie Motyla, Lewą stronę życia i Kochając syna, czyli trzy bardzo popularne powieści jej autorstwa. Ja, na przekór temu, że Motyl od dawna czeka na mnie na półce, sięgnęłam po najnowsze dzieło słynnej pisarki - Sekret O'Brienów w formie e-booka. Jesteście ciekawi moich wrażeń?

20 lipca 2015

"Musimy coś zmienić" - Sandy Hall


Kiedy decydowałam się na lekturę powieści Musimy coś zmienić, przyświęcał mi jasny cel: pełen relaks. Miałam ochotę na lekką i odprężającą historię, dzięki której przyjemnie spędzę czas. Czy dzieło Sandy Hall spełniło moje oczekiwania? Sprawdźcie moją recenzję, w której zawarłam swoje odczucia co do lektury.

19 lipca 2015

Stos 7/2015


Najwyższa pora na to, by pokazać Wam w jakie książki wzbogaciła się moja biblioteczka w przeciągu ostatniego miesiąca. Jak zwykle zaskakuje mnie różnorodność gatunkowa, ale doskonale wiecie, że nie lubię się ograniczać i czytam wszystko, co mnie zainteresuje. Liczę również na to, że podzielicie się ze mną swoimi opiniami na temat tych książek, a może napiszecie mi jakie są Wasze osobiste typy pozycji, które mi polecacie?

14 lipca 2015

"Kroniki Amberu. Tom II" - Roger Zelazny


Recenzja poprzedniego tomu: Tom I

Roger Zelazny uwiódł mnie swoim stylem, opisując zawiłe dzieje księcia Corwina z Amberu, co doprowadziło do tego, że z ogromnym zapałem zasiadłam do lektury drugiego tomu słynnych Kronik Amberu. Pierwsze opowiadania spodobały mi się tak bardzo, że nie wyobrażałam sobie porzucenia serii w połowie i ochoczo zabrałam się do czytania. Poniżej możecie przeczytać o moich mieszanych odczuciach.

1 lipca 2015

Najciekawsze premiery lipca


Jesteście ciekawi w jakie tytuły warto zaopatrzyć się w tym miesiącu? Tutaj znajdziecie małą podpowiedź, która - mam nadzieję - ułatwi Wam dokonanie wyboru. Zapraszam do zapoznania się z moją listą MUST READ!