STRONA GŁÓWNA      PRZECZYTANE      O MNIE       PARTNERZY       KONTAKT/WSPÓŁPRACA             Facebook Instagram  Ask.Fm  Lubimy czytać

31 sierpnia 2015

Podsumowanie sierpnia


Nadszedł czas, bym podsumowała sierpień. Przed Wami czytelnicze podsumowanie miesiąca na moim blogu. Jak zwykle liczę na to, że w komentarzach opowiecie mi jak to wyglądało u Was!

30 sierpnia 2015

"Co nas nie zabije" - David Lagercrantz [premiera]


Nigdy, w nawet najśmielszych marzeniach, nie sądziłam, że Millenium Stiega Larssona doczeka się kontynuacji. To tak, jakby ktoś mi powiedział, że J.K. Rowling napisze kolejną powieść o Harry'm Potterze. Po śmierci autora kultowej sagi kryminalnej, dzięki której pokochałam skandynawską literaturę, nie liczyłam na ciąg dalszy. A tu proszę, pojawił się niejaki David Lagercrantz i napisał czwarty tom. Czy książka Co nas nie zabije dała radę?

26 sierpnia 2015

"Stalkerzy" - Paul Finch


Po wielu udanych spotkaniach z powieściami na temat stalkingu, pełna nadziei sięgnęłam po e-booka Stalkerzy Paula Fincha, sądząc, że jego tytuł mówi sam za siebie i będę miała do czynienia z kolejną trzymającą w napięciu historią. Jak się zapewne domyślacie, tak się nie stało, o czym możecie przeczytać poniżej.

18 sierpnia 2015

Stos 8/2015


Najwyższa pora na to, by pokazać Wam w jakie książki wzbogaciła się moja biblioteczka w przeciągu ostatniego miesiąca. Jak zwykle zaskakuje mnie różnorodność gatunkowa, ale doskonale wiecie, że nie lubię się ograniczać i czytam wszystko, co mnie zainteresuje. Liczę również na to, że podzielicie się ze mną swoimi opiniami na temat tych książek, a może napiszecie mi jakie są Wasze osobiste typy pozycji, które mi polecacie?

5 sierpnia 2015

"Paragraf 5" - Kristen Simmons


Stany Zjednoczone przyszłości to brutalnie wyniszczony wojną kraj, w którym władzę dzierży armia, podczas gdy ludność cywilna żyje w ciągłym strachu przed aresztowaniami. Porządku pilnuje Straż Obywatelska, zajmująca się egzekwowaniem licznych paragrafów, a także w wyłapywaniem osób, które je złamały. W takim świecie żyje Ember, główna bohaterka powieści Paragraf 5 autorstwa Kristen Simmons.

4 sierpnia 2015

"W głąb labiryntu" - Sigge Eklund


Uwielbiam powieści z dreszczykiem. Zawsze lubiłam, ale z czasem o nich zapomniałam i dopiero teraz zaczęły powracać do moich łask. Dzięki Gillian Flynn przypomniałam sobie jak bardzo je lubię i od tamtej pory chętniej sięgam po tego typu historie - a im bardziej są chore lub niejednoznaczne, tym lepiej. Powieść W głąb labiryntu Sigge Eklunda to jedna z takich właśnie publikacji i dziś chciałabym Was zachęcić do jej lektury.

3 sierpnia 2015

"SYLO" - D.J. MacHale


SYLO autorstwa D.J. MacHale'a to kolejny e-book, który miałam ostatnio przyjemność przeczytać. Co ciekawe, jest to powieść, która zapowiadała się na totalny gniot i już miałam odłożyć ją na bok, kiedy gdzieś tak w połowie autor postanowił wziąć się w garść i wyczarował perełkę w stylu Jutro Johna Marsdena, tylko że o niebo lepszą. Spodobała mi się do tego stopnia, że już dziś nie mogę doczekać się lektury kontynuacji.

2 sierpnia 2015

"Niezauważalna" - Marcus Sedgwick


Niezauważalna Marcusa Sedgwicka przykuła mój wzrok dzięki klimatycznej okładce, dlatego kiedy nadarzyła się okazja, by przeczytać tę powieść w formie e-booka, nie wahałam się i od razu zabrałam do lektury. Liczyłam na coś oryginalnego, ale nie mogę powiedzieć, że jestem zadowolona. Poniżej możecie przeczytać dlaczego.

1 sierpnia 2015

Najciekawsze premiery sierpnia


Jesteście ciekawi w jakie tytuły warto zaopatrzyć się w tym miesiącu? Tutaj znajdziecie małą podpowiedź, która - mam nadzieję - ułatwi Wam dokonanie wyboru. Zapraszam do zapoznania się z moją listą MUST READ!