STRONA GŁÓWNA      PRZECZYTANE      O MNIE       PARTNERZY       KONTAKT/WSPÓŁPRACA             Facebook Instagram  Ask.Fm  Lubimy czytać

24 listopada 2015

"Tabula Rasa" - Kristen Lippert-Martin


Tabula Rasa, powieść autorstwa Kristen Lippert-Martin, od bardzo dawna znajdowała się na mojej liście życzeń. Marzyłam o niej, odkąd tylko dowiedziałam się, że zostanie wydana w Polsce, i w sumie nawet nie zagłębiałam się zbytnio w jej opis, ponieważ wystarczyło, że zobaczyłam okładkę i z miejsca się zakochałam. Po skończonej lekturze było mi niewyobrażalnie przykro, że dzieło w tak pięknej oprawie graficznej okazało się niewypałem.

22 listopada 2015

Stos 11/2015


Najwyższa pora na to, by pokazać Wam w jakie książki wzbogaciła się moja biblioteczka w przeciągu ostatniego miesiąca. Jak zwykle zaskakuje mnie różnorodność gatunkowa, ale doskonale wiecie, że nie lubię się ograniczać i czytam wszystko, co mnie zainteresuje. Liczę również na to, że podzielicie się ze mną swoimi opiniami na temat tych książek, a może napiszecie mi jakie są Wasze osobiste typy pozycji, które mi polecacie?

16 listopada 2015

"Czarci most" - Anna Bichalska


Niezwykle rzadko sięgam po książki autorstwa Polaków, a jeszcze rzadziej - po rodzimą fantastykę. Mam do niej awersję i nie sięgam po nią, żeby do reszty nie zrazić się do ojczystej literatury. Tak się jednak złożyło, że w moje ręce trafiła powieść Czarci most autorstwa debiutującej Anny Bichalskiej. Opis fabuły taki sobie, wydawnictwo niezbyt przeze mnie lubiane, okładka nieciekawa i odpychająca... Jakież było moje zdziwienie, gdy na kartach owego dzieła odkryłam prawdziwą literacką ucztę! Oczywiście, znalazłam w Czarcim moście kilka niedociągnięć, lecz w ogólnym rozrachunku przyjemność płynąca z lektury zdecydowanie przeważyła nad wadami.

11 listopada 2015

"Tajemny ogień" - C.J. Daugherty, Carina Rozenfeld


C.J. Daugherty dała się zapamiętać w Polsce jako autorka Nocnej Szkoły - cyklu młodzieżowego o elitarnej szkole uwikłanej w polityczne rozgrywki. Z tomu na tom fabuła stawała się coraz nudniejsza, a z czasem przestała mnie zaskakiwać, lecz ja mimo wszystko miło ją wspominam. Myślałam, że wraz z końcem tej serii skończy się również popularność autorki w naszym kraju, tymczasem ona nie poddała się i raz jeszcze postanowiła go zawojować. W tym celu wydała wraz z Cariną Rozenfeld powieść Tajemny ogień. Co o niej sądzę? Sprawdźcie sami!

9 listopada 2015

"Byłam tu" - Gayle Forman


Mówi się, że aby popełnić samobójstwo, trzeba wykazać się odwagą, ale to kłamstwo, bo jest zupełnie inaczej. Odebranie sobie życia to akt tchórzostwa i odcięcie się od bliskich grubą kreską, co jest zdecydowanie łatwiejsze od szukania pomocy u osób, które chcą nam jej udzielić. Tematykę samobójstwa porusza Byłam tu, najnowsza książka Gayle Forman z serii Myślnik Bukowego Lasu. Co ciekawe, nie poznajemy w niej historii samobójczyni, lecz jej przyjaciółki, która rozpaczliwie szuka odpowiedzi na jedno pytanie: Dlaczego Meg postanowiła się zabić?

7 listopada 2015

"Sekta egoistów" - Eric-Emmanuel Schmitt [premiera] [+KONKURS!]


Wielu z nas pokochało prozę Erica-Emmanuela Schmitta dzięki powieści Oskar i Pani Róża, w której nie brakuje filozoficznych rozważań i życiowych mądrości. W Polsce wydano wiele tytułów autorstwa Francuza, ale jak do tej pory nie mogliśmy znaleźć na półkach jego debiutanckiego dzieła. Aż do teraz, bowiem od 4 listopada 2015 roku powieść Sekta egoistów jest już dostępna na naszym rynku wydawniczym. Poniżej czeka na Was jej recenzja!

5 listopada 2015

"Imperium ognia" - Sabaa Tahir [premiera]


Sabaa Tahir zdobyła szturmem serca większości zagranicznych blogerów i vlogerów, a teraz przybyła, aby zrobić to samo z nami. Imperium ognia to trzymająca w napięciu powieść, którą dosłownie pochłonęłam, wciągając się całkowicie w historię dwójki głównych bohaterów. Gdyby nie kiepska okładka i występowanie obok siebie tytułu w oryginale i polskim przykładzie, zapewne okrzyknęłabym tę książkę ideałem, bo naprawdę ma w sobie to coś, czego oczekuję po dobrej literaturze młodzieżowej. Poniżej przeczytacie moją opinię na jej temat.

3 listopada 2015

"Wszystko da się naprawić" - Zbigniew Lew-Starowicz [+ KOD ZNIŻKOWY!]


Żyjemy w świecie, w którym związek dwojga ludzi znaczy coraz mniej. Jesteśmy zapatrzeni w samych siebie, a co za tym idzie - ignorujemy potrzeby drugiego człowieka. Szybko łączymy się w pary i jeszcze szybciej rozstajemy. Nie zaprzątamy sobie głowy próbą naprawienia tego, co kiedyś nazywaliśmy miłością, podczas gdy słynny polski seksuolog, Zbigniew Lew-Starowicz, przekonuje, że niektóre związki warto ratować. Opowiada o tym w swoim najnowszym poradniku zatytułowanym Wszystko da się naprawić. Moje wrażenia z lektury opisuję poniżej.

1 listopada 2015

Najciekawsze premiery listopada


Jesteście ciekawi w jakie tytuły warto zaopatrzyć się w tym miesiącu? Tutaj znajdziecie małą podpowiedź, która - mam nadzieję - ułatwi Wam dokonanie wyboru. Zapraszam do zapoznania się z moją listą MUST READ!