STRONA GŁÓWNA      PRZECZYTANE      O MNIE       PARTNERZY       KONTAKT/WSPÓŁPRACA             Facebook Instagram  Ask.Fm  Lubimy czytać

22 stycznia 2016

"Miecz Lata" - Rick Riordan


Potraficie sobie wyobrazić, że na mojej półce od dwóch lat stoi seria Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy, a ja do tej pory nie przeczytałam nawet Złodzieja pioruna? Wiedziałam, że wielu z Was ma na punkcie twórczości Ricka Riordana totalnego bzika, więc trochę na wyrost uznałam, że ze mną będzie tak samo, lecz długo zwlekałam, nim wzięłam do ręki jego książkę. W końcu padło na Miecz Lata, powieść otwierającą cykl o bogach nordyckich.

20 stycznia 2016

Stos 1/2016


Najwyższa pora na to, by pokazać Wam w jakie książki wzbogaciła się moja biblioteczka w przeciągu ostatniego miesiąca. Jak zwykle zaskakuje mnie różnorodność gatunkowa, ale doskonale wiecie, że nie lubię się ograniczać i czytam wszystko, co mnie zainteresuje. Liczę również na to, że podzielicie się ze mną swoimi opiniami na temat tych książek, a może napiszecie mi jakie są Wasze osobiste typy pozycji, które mi polecacie?

19 stycznia 2016

"Świat bez książąt" - Soman Chainani


Recenzja poprzedniego tomu: Akademia Dobra i Zła

Soman Chainani, dzięki swojej bezgranicznej miłości do baśni, oczarował mnie powieścią Akademia Dobra i Zła. Z miejsca zakochałam się w jego bajkowej, choć chwilami mrocznej wizji szkoły dla książąt, księżniczek, wiedźm i czarowników. Przypominała mi ona Hogwart za czasów, gdy Harry, Ron i Hermiona uczyli się swoich pierwszych zaklęć. Po ukończeniu powieści i nieustających zachwytach wiedziałam, że koniecznie muszę przeczytać kolejny tom, czyli właśnie Świat bez książąt. Poniżej dzielę się z Wami swoimi wrażeniami z jego lektury.

18 stycznia 2016

"Metro 2033" - Dmitry GlukhovskyPrzyszedł czas, że i ja w końcu skusiłam się na lekturę osławionego Metra 2033, które u nas w Polsce otoczone jest niemalże kultem. Wszystko za sprawą premiery ostatniego tomu tej trylogii - skoro była kompletna, to uznałam, że warto byłoby się z nią zapoznać, skoro tylu ludzi szaleje na jej punkcie. Żałuję tylko, i to naprawdę niewyobrażalnie mocno, że dopiero teraz, po tylu latach, doszłam do takiego wniosku. Metro 2033 i w ogóle cała twórczość Dmitrija Glukhovsky'ego to moje odkrycie 2015 roku. Absolutny majstersztyk i literacka ekstaza!

17 stycznia 2016

"Żniwa zła" - Robert Galbraith [premiera]


Recenzje poprzednich tomów: Wołanie kukułki | Jedwabnik

Nareszcie jest! Długo i niecierpliwie wyczekiwana przeze mnie powieść Żniwa zła autorstwa Roberta Galbraitha, swoistego alter ego J.K. Rowling, tym razem skupia się na seryjnym mordercy kobiet, który wyraźnie nienawidzi Cormorana Strike'a i chce doprowadzić do jego upadku. Normalny człowiek wzdrygnąłby się na myśl o oprawcy, ale nie ja. Ja jedynie zatarłam rączki i nader ochoczo zabrałam się do lektury, którą skończyłam w półtora dnia. Powiem Wam jedno: jest absolutnie genialna, wręcz niedorzecznie dobra. ZNOWU.

6 stycznia 2016

"Dzień 21" - Kass Morgan


Recenzja poprzedniego tomu: Misja 100

Mnóstwo razy obiecywałam sobie, że nie będę czytać kontynuacji książek, które nie zrobiły na mnie zbyt dobrego wrażenia. Gdybym trzymała się tego postanowienia, raczej nie sięgnęłabym po powieść Dzień 21 Kass Morgan, a to za sprawą jej poprzedniczki, Misji 100, której lekturę nie wspominam zbyt dobrze. Tak się jednak złożyło, że w międzyczasie zapałałam wielką miłością do serialu The 100 i po prostu musiałam zobaczyć jak autorka poradziła sobie z dalszymi losami moich ulubionych bohaterów. Jak się okazało, nie był to zbyt mądry pomysł...

1 stycznia 2016

Najciekawsze premiery stycznia


Jesteście ciekawi w jakie tytuły warto zaopatrzyć się w tym miesiącu? Tutaj znajdziecie małą podpowiedź, która - mam nadzieję - ułatwi Wam dokonanie wyboru. Zapraszam do zapoznania się z moją listą MUST READ!