STRONA GŁÓWNA      PRZECZYTANE      O MNIE       PARTNERZY       KONTAKT/WSPÓŁPRACA             Facebook Instagram  Ask.Fm  Lubimy czytać

30 listopada 2016

Podsumowanie listopada


Nadszedł czas, bym podsumowała listopad. Przed Wami czytelnicze podsumowanie miesiąca na moim blogu. Jak zwykle liczę na to, że w komentarzach opowiecie mi jak to wyglądało u Was!

25 listopada 2016

"Elantris" - Brandon Sanderson


O Brandonie Sandersonie nasłuchałam się wielu dobrych rzeczy. Podobno uważany jest za jednego z najlepszych pisarzy tworzących w nurcie fantastycznym. Faktycznie coś w tym jest, ponieważ jego debiut literacki, powieść Elantris, zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Jeśli dodać do tego fakt, iż od momentu publikacji owej książki minęło zaledwie 11 lat, wydaje się oczywiste, że człowiek ten jest niesłychanie utalentowany.

23 listopada 2016

"Piąta pora roku" - N.K. Jemisin [premiera]


Podobno Norę K. Jemisin, twórczynię wielu chętnie nagradzanych powieści okołofantastycznych, warto, a nawet trzeba prędzej czy później poznać. By uczynić temu zadość, sięgnęłam po Piątą porę roku, jej najnowszą książkę, dzięki której autorka zdobyła prestiżową statuetkę Hugo. Przyznaję szczerze, że po przeczytaniu jednej trzeciej byłam gotowa odrzucić ją w kąt, ponieważ styl, w którym jest napisana oraz specyficzne słownictwo nie od razu do mnie przemówiły. Całe szczęście, że jestem taka uparta! Postanowiłam mimo wszystko dokończyć lekturę, i dobrze się stało, bo dzięki temu miałam okazję przeczytać jedną z najoryginalniejszych publikacji tego roku.

20 listopada 2016

Stos 11/2016


Najwyższa pora na to, by pokazać Wam w jakie książki wzbogaciła się moja biblioteczka w przeciągu ostatniego miesiąca. Jak zwykle zaskakuje mnie różnorodność gatunkowa, ale doskonale wiecie, że nie lubię się ograniczać i czytam wszystko, co mnie zainteresuje. Liczę również na to, że podzielicie się ze mną swoimi opiniami na temat tych książek, a może napiszecie mi jakie są Wasze osobiste typy pozycji, które mi polecacie?

15 listopada 2016

"Oko Boga" - Barry Eisler [+KONKURS!]


Kilka lat temu cały świat żył aferą Snowdena. Na jaw wyszły wówczas największe brudy amerykańskiego rządu. We wszystkich zakątkach globu zawrzało - jedni chwalili Snowdena za to, że ujawnił informacje o tym jak rząd inwigiluje społeczeństwo, drudzy domagali się jego natychmiastowego ukarania. Dziś sprawa przycichła, jednak kwestia inwigilacji obywateli USA (i nie tylko) nadal spędza sen z powiek wielu osobom. Barry Eisler postanowił to wykorzystać i dzięki tej inspiracji powstała powieść Oko Boga, którą mój blog objął partonatem medialnym.

10 listopada 2016

"Szóstka wron" - Leigh Bardugo


Żadnych żałobników. Żadnych pogrzebów.

Szóstka wron nie jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością Leigh Bardugo. Tak się składa, że w styczniu miną dwa lata, odkąd dałam się uwieść innej książce jej autorstwa, powieści Cień i kość, opowiadającej o losach griszy Aliny Starkov. Co ciekawe, akcja Szóstki wron również rozgrywa się w tym niezwykłym uniwersum. Czy i po nią warto sięgnąć, zważywszy na to, że Trylogia Griszy okazała się wyjątkową lekturą? Sprawdźcie sami!

1 listopada 2016

Najciekawsze premiery listopada


Jesteście ciekawi w jakie tytuły warto zaopatrzyć się w tym miesiącu? Tutaj znajdziecie małą podpowiedź, która - mam nadzieję - ułatwi Wam dokonanie wyboru. Zapraszam do zapoznania się z moją listą MUST READ!