STRONA GŁÓWNA      PRZECZYTANE      O MNIE       PARTNERZY       KONTAKT/WSPÓŁPRACA             Facebook Instagram  Ask.Fm  Lubimy czytać

30 maja 2017

"Girl online solo" - Zoe Sugg


Recenzje poprzednich tomów: Girl online | Girl online w trasie

Zapewne znacie Zoellę, jedną z najpopularniejszych vlogerek na świecie. Jej poprzednie książki zostały ciepło przyjęte przez jej fanów i mi również wyjątkowo przypadły one do gustu. Lubię od czasu do czasu odłożyć na bok brutalne thrillery, w których ostatnio się zaczytuję, żeby sięgnąć po coś cukierkowo nieskomplikowanego, a tym bez wątpienia są powieści autorstwa Zoe Sugg. Tym razem wzięłam na warsztat Girl online solo.

Już sam tytuł wskazuje, na czym będzie się skupiać fabuła. Penny i Noah nie są już parą - ich drogi się rozeszły, choć niewykluczone, że zetkną się znowu, skoro Girl Online nadal pragnie utrzymywać z nim kontakt. Pechowo jej były chłopak zapadł się pod ziemię i nie wiadomo gdzie jest - zrezygnował z trasy, zawiesił karierę i zaszył się gdzieś, by lizać rany po rozstaniu. Tymczasem Penny skupia się na rozwijaniu skrzydeł w branży fotograficznej oraz na nowych doświadczeniach. Ze zdumieniem odkrywa, że jej życie wcale nie kończy się na popularnym idolu nastolatek, w którym kiedyś się zakochała, ale jak to często bywa, od przeszłości i uczuć nie da się uciec. Jesteście ciekawi jak potoczą się losy bohaterów? Koniecznie przeczytajcie książkę!

Girl online solo to trzecia powieść autorstwa Zoelli. Wprawdzie krążą plotki, że to nie ona ją napisała, podobnie jak poprzednie tytuły z serii, jednak ja nie daję im wiary, ponieważ treść jej książek zazębia się z wizerunkiem Zoe, która wręcz tryska młodzieńczym entuzjazmem, a co unaocznia się w jej dziełach, także w tym najnowszym. To już kolejna po Girl online i Girl online w trasie przesłodzona historia dla nastolatek oraz osób, które tak jak ja pragną się odmóżdżyć i wprost idealnie nadaje się na niezobowiązującą, wiosenną lekturę do poczytania.

Od razu uprzedzę, że w tej książce nie znajdziecie treści skłaniających do refleksji, bo nie o to w tym wszystkim chodzi. Przede wszystkim jest to pozycja, która ma na celu zapewnić odbiorcy rozrywkę - co jak co, ale perypetie Penny stanowią miłą odskocznię od tego, co czytamy na co dzień. Nie oznacza to jednak, że fabuła Girl online solo pozbawiona jest jakicholwiek wartości. Wbrew pozorom, w powieści również poruszane są te poważniejsze tematy, takie jak tolerancja wobec osób o odmiennej orientacji seksualnej, czy też ochrona praw autorskich.

Czy zatem warto sięgnąć po kolejną książkę słynnej Zoelli? Tak! Czytając ją, nie ma znaczenia fakt, iż fabuła jest przewidywalna, a treść cukierkowa. Liczą się za to szeroki uśmiech na twarzy oraz dobry humor, który będzie Wam towarzyszyć po ukończonej lekturze. Jeśli zatem cenicie sobie tego typu rzeczy, koniecznie przeczytajcie Girl online solo, jak również pozostałe powieści Zoe Sugg. Gwarantuję, że się nie zawiedziecie!

Girl online solo (Girl online #3), Zoe Sugg, Insignis 2017, s. 348.

1 komentarz:

  1. Uwielbiam Zoe :D Jej filmiki, szczególnie te najdłuższe vlogi, zawsze poprawiają mi humor. <3 ♥ Jednakże książki są tak cukierkowe, że średnio jestem z nich zadowolona. ;/ Myślę, że młodszym czytelnikom ta trylogia może się bardziej spodobać. ;)
    Jools and her books

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za opinię i zapraszam ponownie!